فقط تو‌ ای الله، فقط تو.

سوره اسرا آیهٔ ۸۰ و ۸۱:

و بگو که بارالها مرا (همیشه به هر جا روم به مکّه یا مدینه یا عالم قبر و محشر) به قدم صدق داخل و به قدم صدق خارج گردان و به من از جانب خود حجت روشنی که دائم یار و مددکار باشد عطا فرما. ۸۰

و (به امت) بگو که (دین) حق آمد و باطل نابود شد، که باطل خود لایق محو نابودی ابدی است. ۸۱

چند وقتیه دنبال اینم که به کمک دوست خوبم نگار, مهدویت و وجود امام زمان رو درک کنم. ولی‌ انگار که داری تو یه صحرا میدویی و به جایی‌ نمی رسی.  چقدر غلو و دروغ پیرامون این موضوع رو گرفته.

یه جا حدیثی از امام سجاد خوندم نوشته بود: "ما را چنان دوست بدارید که اسلام گفته است. سوگند به خدا، پیوسته چیز‌هایی‌ را در مورد ما می‌گویید که در نتیجه آن، دشمنی مردم را متوجه ما می سازید."

چقدر این حرف جالبه! دقیقا همون اتفاقی که توی "اسلام ایران" افتاده. 

توی قران سوره نسا آیهٔ ۱۷۱ گفته: 

ای اهل کتاب! در دین خود، غلوّ (و زیاده روی) نکنید! و در باره خدا، غیر از حق نگویید! مسیح عیسی بن مریم فقط فرستاده خدا، و کلمه (و مخلوق) اوست، که او را به مریم القا نمود؛ و روحی (شایسته) از طرف او بود. بنابر این، به خدا و پیامبران او، ایمان بیاورید! و نگویید: «(خداوند) سه‌گانه است!» (از این سخن) خودداری کنید که برای شما بهتر است! خدا، تنها معبود یگانه است؛ او منزه است که فرزندی داشته باشد؛ (بلکه) از آن اوست آنچه در آسمانها و در زمین است؛ و برای تدبیر و سرپرستی آنها، خداوند کافی است.

شیعه به نظر شما دقیقا همین کار رو نکرده؟ توی یوتوب ویدیوای دیدم که یک روحانی میگفت که حضرت مهدی توی خلقت دست داشته... افسوس از این همه دروغ.

امام صادق : ما از کسانی که گمان کردند ما پروردگاریم بیزاریم، ما از کسانی که گمان کردند ما پیامبریم بیزاریم.

به جایگاه و مرتبه امامان شکی نیست. شاید یکی‌ از سخت‌ترین وظیفه‌ها رو بر عهده داشتند: زنده نگه داشتن اسلام بعد از پیامبر. و چه کار سختی، پیامبری مهربان، چطور میشد راهش رو درست ادامه داد در حالی‌ که حمله‌ها دائماً از چپ و راست به هر امامی می رسید؟ ولی‌ غلو‌های شیعه چه کار کرد؟ انگار چاقو زد به همهٔ حقایق و نابودش کرد. امامان رو جز تو ظاهر فوق پیامبری نمی‌بینیم. ولی‌ مگر حضرت محّبت (می‌خواستم بنویسم حضرت محمد اشتباهی‌ نوشتم حضرت محّبت ولی‌ درستش نمیکنم! لقب خیلی‌ به جاییه!پیامبر خوبم حضرت محّبت!) آخرین پیامبر خدا نبود؟ و مگر مشیت الهی با اسلام و پیامبر به اتمام نرسید؟

نمی تونم این رو قبول کنم که امامی که توی مقام پیامبری نبود، رو تا مقام خدایی بالا ببرم! که شاید یک روزی ظاهر بشه و همه دنیا رو از بدی‌ها نجات بده. پس خدا برای چی‌ بود؟ من خدا پرستم، نه امام پرست. و اون کاری رو می‌کنم که همه پیامبران می‌خواستند ما بکنیم: تجلی‌ کامل ذات خداوند توی وجود بشری خودمون و پرستش یک خدای واحد. چقدر دنیا بهتر بود اگر همهٔ مردم دنیا یه هدف داشتند: خدایی بودن. بخشیدن، مهربان بودن، بدی‌ها رو پوشوندن، کمک کردن به همدیگه و خیلی‌ چیزهای دیگه. چقدر دین رو برای خودمون پیچیده کردیم.

 

سوره بقره آیهٔ ۱۸۶:

و چون بندگان من (از دوری و نزدیکی) من از تو پرسند، (بدانند که) من به آنها نزدیکم، هرگاه کسی مرا خواند دعای او را اجابت کنم. پس باید دعوت مرا (و پیغمبران مرا) بپذیرند و به من بگروند، باشد که (به سعادت) راه یابند.

 

سوره حج آیهٔ ۶۲:

حقیقت این است که خدای یکتا حق مطلق است و هر چه جز او خوانند باطل صرف است، و علوّ مقام و بزرگی شأن مخصوص ذات پاک خداست.

 

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
negar

سلام عزیز دلم خوشحالم خیلی زیاد . از اینکه لا اقل تو هم مثل من فکر می کنی و از اینکه خداوند به ما توفیق دادند تا بی غرضانه سراغ این موضوع رفتیم بدون هیچ تعصبی. منم دقیقا به نتایج تو ریدم و هر چی بیشتر فکر می کنم این مسئله دوباره غیر معقول تر می آید . ولی مریمی من به خواست پروردگار یه چیز دیگه فهمیدم که خیلی آرومم کرد . حالا ان شاءالله تو وبلاگم می نویسم . امید که برای تو هم کمک کننده باشد(: