ایمان

شاید اگر چند سال پیش کسی‌ به من میگفت "ایمان" اولین چیزی که بهش فکر می‌کردم آدمی‌ بود که فرایض دینیش رو انجام میداد. کسی‌ که اعمال شریعت رو زیر و روش رو به خوبی‌ میدونست و به خوبی‌ اجرا میکرد. ولی‌ امروز این کلمه‌ها معنی‌ متفاوتی برای من داره. الان این کلمه‌ها برای من اشاره به کسی‌ داره که تمام اعتمادش، تمام تکیه ا‌ش خداست. کسی‌ که اگر حتّی تو بدترین شرایط قرار بگیر میگه خدا، من میدونم که تو همیشه هر غمی رو با خوشحالی پایان میدی، من به تو اعتماد دارم و میدونم که این روزهای سخت هم می‌گذره. من به علم تو اعتماد دارم و هرکدوم از این تجربه‌ها دارند به شکل‌گیری شخصیت من کمک میکنند. یا اگر شادی براش پیش بیاد بگه: خدا همونطور که من تورو تو غم فراموش نکردم تو شادی هم فراموش نمیکنم مرسی‌ از هدیه زیبایی‌ که به من دادی. ایمان یه حس قشنگیه. یه چیزی که تورو به هر اتفاق تو دنیا ضدّ ضربه میکنه چون این ایمان بهت عشق داده. عشق به خدا. 

/ 2 نظر / 4 بازدید

سلام و خداقوت. مطالب وبلاگتان بسیار زیبا مفید تأمل برانگیز و پرمحتواست. سخن کز دل برآید لاجرم بر دل نشیند.خدا را باید سپاس گفت. بابت حضور مؤثر و مفیدتان در فضای مجازی. خواندن مطالبتان واقعا احساس خوبی به انسان میدهد.ممنون میشوم به وبلاگ من هم سر زده و مرا از نظرات مفیدتان بهره مند کنید. درپناه خدا پیروز و بهروز باشید.

negar

ایمان زیبا ترین هدیه ی خداوند به انسان است (: مریم جونم امام علی یه جمله ی خیلی خوب دارن که به من کمک کرد . می فرمایند : " بالاترین ایمان یقین نیکو به خداوند تعالی است".